Listopad 2011

Charakteristika: Usain Bolt

16. listopadu 2011 v 14:56 | Nicole |  Charakteristiky

Moje charakteristika do slohu, budu ráda za kritiky. pište,pište jestli se vám něco nelíbí. Myslím že ještě něco vylepšit by byla potřeba. Ale já na to už asi nejspíš nepřindu. Doufám že mi poradíte.

Můj atletický idol je nejrychlejší sprinter na světě, trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa, jmenuje se Usain Bolt. Je starý 25 let. Věnuje se hlavně tratím na sto a dvě stě metrů a to mu prospívá, protože v nich drží světové rekordy. V budoucnosti by chtěl zazářit taky v trati na čtyři sta metrů a v dálce. Hodně starých atletů říká, že by byl schopen přeskočit hranici devíti metrů.

Usain je hodně vysoký. Říká se, že výška je u sprinterů ten zásadní problém hlavně při startech, ale on si všechnu tu ztrátu dotáhne svými dlouhými nohami. Jeho svalnaté tělo by si někdo mohl zplést s tělem boxera. Má velký nos po svém tatínkovi. Úsměvem by omámil i dívku která neví o něm,že je to nejrychlejší muž na světě. Má krásně bílé zuby které mezi černou kůží září jako diamanty. Černé oči jsou jako uhlí a ladí s kraťoučkými vlásky typického čenocha , které ihned uschnou pokud je namočíme.

Není důležité že je rychlý, ale že to co dělá, dělá srdcem a baví ho to. Když byl malý tak byl nejlepší hráč v kriketu, ale pak mu jeho tělocvikář navrhl ať se dá na atletiku. Ještě teď si rád zahraje kriket a basket. Jeho sen je hrát za Manchester United , měl by výhody, byl by nejrychleji u míče, ale neví jestli by ho to pořád tak bavilo jako atletika. Radši se na Manchester bude jen dívat. Má rád když dojede domů na Jamajku za rodiči a s kamarády hrají až do ranních hodin domino. Usain neskrývá ani svůj smysl pro humor, umí se zasmát sám sobě a ze všeho nejraději dělá vtípky druhým. Hodně si věří , hlavně když jde o atletiku. Vždycky chce každý závod vyhrát. Má dobré srdce, když začal atletikou vydělávat slušné peníze nebylo to pro něj , ale pro jeho rodiče. Chtěl aby si žili jako prasátka v žitě. Po Berlínském mistrovství světa se začalo říkat, že je snad nějaký mimozemšťan. Lidi se totiž nedokázali smířit s pravdou , že Bolt začal překonávat i své vlastní světové rekordy. Je naprosto bezstarostný. Neláme si hlavu s tím proti komu poběží nebo co se stane. Zkrátka jde na dráhu, pobaví publikum a vyhraje.

Na Boltovi s mě nejvíce líbí , že dokazuje všem že se může dostat ještě více na vrchol a stejně si užívat života, je stejný člověk jako byl, než se stal slavným. Umí stadion uvést do absolutní pohody a rozkřičet celé publikum. Můj vztah k němu je více než silný, je vlastně mím největším vzorem ať už jde o atletiku nebo chování. Doufám , že jeho postava mě bude provázet celým mím sportovním životem a podepíše se na výsledcích které dosáhnu.

Boltovy všechny světové rekordy..
Ještě chybý rekord z tohodle roku a to 4x100


Budoucnost ? Nebo jen velké sny ? !

8. listopadu 2011 v 20:06 | Nicole |  Moje úvahy a povídky
391794_178010455619341_114792525274468_377063_1416928829_n_large
Co vlastně budu až budu velká ? Co vlastně chcu být až budu dospělá, z čeho se budu živit,kolik budu mít dětí, budu mít vůbec nějakého přítele nebo manžela ? Takové otázky si klademe no,skoro pořád, aspoň já. Mám teď období , že přimýšlím o hodně věcech dopředu. Docela už se bojím i skutečnosti, jak to vlastně všechno bude.

Každý snad někdy zapřemýšlel o budoucnosti , kde bude bydlet , kolik chce dětí... Ale většinou to jsou jen velké sny,které utečou jako voda, když za nimi nepůjdeme.Můj sen je, odstěhovat so do Los Angeles/Hollywood/Toluca Lake a žít beztarostný americký život.Chci si adoptovat černouška a černošku a je mi jedno jestli budu mít přítele nebo ne. Chci být úspěšná atletka a vydělávat si tím. A pak pracovat jako asistent nějaké hvězdy a nebo osobní masér nejrychlejšího muže na světě !

Ano.. Když si tohle předčtete, usoudíte , že jsem asi naivní a blbá. Ale já prostě vím, že to tak bude. Má mysl je podivná, ale o tom zas v jiném článku....

Člověk mnoho vydrží, má-li cíl.
Těžký život se stane snesitelný, jakmile má cíl.
Veliký cíl dává životu velký smysl.
Cíl musí člověk znát dřív než dráhu.
Žít bez cílů je jako jít na výlet a nevědět kam.